https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanTumayPos.png

Doç. Dr. Volkan TÜMAY
Tel İğne Lokalizasyon

Kanserleşmiş hücreler zamanla çoğalarak kitle oluşturur  ve elle muayene, mamografi   veya ultrason ile tespit edilebilirler.  Ancak erken dönemde kitle oluşturmayacak kadar az hücre varken elle muayene veya ultrason cihazı ile fark edilemezler.  Mamografinin kanser taramasındaki en büyük artılarından biri bu erken dönem lezyonları saptayabilme özelliğidir.

Bununla birlikte kitle oluşturmamış bu lezyonlardan  iğne ile biopsi alabilmek mümkün değildir.  Bu durumlarda  şüpheli lezyon  radyolog tarafından mamografi cihazı yardımıyla ucu çengel olan bir  tel ile  işaretlenir. Telin yeri grafi ile kontrol edildikten sonra hasta ameliyathaneye sevk edilir.  Meme cerrahı tarafından bu kılavuz tel  takip edilerek şüpheli lezyon çıkarılır ve  grafiye gönderilir. Doğru dokunun çıkarıldığı teyid edildikten sonra patolojik incelemeye gönderilir.  Gelen sonuca göre sonraki tedaviler  planlanır.

DOÇ. DR. Volkan TÜMAYSIK SORULANLAR
ve Cevaplar

 •  Kaç gün yatarım ?

Günübirlik veya en fazla bir günlük yatış yeterlidir

 • Ağrı çok olur mu?

İşaretleme işlemi lokal anestezi ile yapılır. cerrahi ksıım ise anestezi altında yapıldığı için ağrı duyulmaz. İşlem sonrası birkaç gün oral ağrı kesiciler  ile kontrol altına alınabilen ağrı duyulabilir

 • İşlemi yaptırmazsam ne olur?

Mamografide saptanan bu görüntüler her zaman kanser ile ilişkili değildir. Eğer iyi huylu bir sebepten kaynaklı ise takipte sorun olmayacaktır. Ancak kansere bağlı bir durum sözkonusu ise hastalık ilerleyecektir.

Neden?
Doç. Dr. Volkan Tümay

Genel Cerrahi Uzmanı
Hakkımda

Doğum Yeri / Yıl : İstanbul / 1972
Ortaokul/Lise: İstanbul Erkek Lisesi (IEL) 1984-1992

Üniversite : İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi / 1992-1998

Uzmanlık : Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD /1999-2004
Doçent Olduğu Yıl : 2021
Görev Yaptığı Hastane : Doruk Özel Bursa Hastanesi
Branşı : Genel Cerrahi

Önce zarar verme (“minimum non nocere) ilkesini benimsemiş,  branşımın gerektirdiği birçok farklı ameliyatı iyi düzeyde yapmaya çalışan bir genel cerrahım.  Asistanlık döneminde meme hastalıklarına karşı başlayan ilgim kariyerim  süresinde artarak devam etti. İyi huylu meme hastalıkları ve meme kanseri ile  ilgili tecrübelerim artarken çok sayıda hastanın hayatına dokunma fırsatım oldu. Memenin her yaşta analığı, kadınlığı temsil ettiğini ve ne kadar önemli olduğunu gözlemleme şansım oldu. Hastalara olan yaklaşımlarımda tıbbi gerçekler kadar bu gerçeği de dahil ettim. Cleveland Clinic’te  meme cerrahisinde 1 ay süreyle  gözlemci olarak bulundum, farklı uygulamaları inceledim.  Sürekli değişen ve gelişen tıbbi uygulamalarla ilgili bilgilerimi güncellerken uygun hastalara plastik cerrahi teknikleri uygulayabilmek için 2016 yılında seviye III rekonstruktif meme kanseri cerrahisi (onkoplastik cerrahi) sertifikasyon programını tamamladım. 2016 yılından itibaren hastaları kozmetik olarak daha memnun edebilecek cerrahi teknikleri uygulamaya başladım. 2021 yılında doçent unvanı aldım. Mesleğimdeki önceliğim kadınların ve risk grubundaki erkeklerin korkutulmadan doğru bilgilerle hastalıklardan korunmalarını sağlamak ve zamanında, erken teşhis edebilmektir. Hastalık tanısı konduğunda ise güncel tedavi yöntemleri ile kişiye özel çözümler üretirken bu hastalıkla mücadelede yalnız olmadıklarını hissettirebilmektir.

DOÇ. DR.Volkan TÜMAY İle Hemen İletişime Geçiniz!

Siz Değerli Hastalarımız İçin 7/24 Hizmetinizdeyiz.
İsterseniz Yandaki Formu Doldurup Doktorunuza İletebilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi İçin İletişim Sekmesine Bakınız.

  Online Randevu

  Doç. Dr. Volkan TÜMAY İle İletişime Geçiniz.

  Doç. Dr. Volkan Tümay
  https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanLogoBeyaz-320x180.png

  Copyright 2024. All Rights Reserved. Tüm Hakları Saklıdır.

  İletişime Geçiniz 👋🏻
  1
  Bilgi Almak İçin Tıklayınız! 👋🏻
  Merhaba Ben Doç. Dr. Volkan TÜMAY Tüm Sorularınız ve Cevaplar İçin Buradayım. Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim. 👋🏻