https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanTumayPos.png

Doç. Dr. Volkan TÜMAY
Meme MRİ

Meme MRI, zararsız  manyetik dalgaları kullanan ve  teknolojik gelişmelerden faydalanan   değerli bir tekniktir. Yoğun memelerde mamografinin hassasiyeti azaldığı için meme incelenmesinde, kanser tanısı konduğunda kanserin yayılımını göstermede, silikon protezlerin bütünlüğünün kontrolunde çok değerli bilgiler verir.

DOÇ. DR. Volkan TÜMAYSIK SORULANLAR
ve Cevaplar

Kanser olmayan bireylerde  şüpheli bulgular bildirmesi,  yani “yalancı pozitiflik” oranı yüksekliği nedeni ile tarama metotu olarak kullanılmamaktadır. Bu yüzden  özellikle riskli bireylerin takibinde,   mamografi ve ultasonun kararsız sonuçları olduğunda yardımcı bilgiler sağlar. Damardan verilen kontrast madde ile kanser hastalığı ve yaygınlığını göstermede önemli  katkı sağlar.

Sık sorulan sorular:

 • Her MRI cihazında meme çekimi yapılabilir mi ?

Meme için özel aparatların olması gerekmektedir. Bu aparatların varlığında yapılabilir.

 • Ağrılı bir işlem midir  ? 

Hayır , hiç bir ağrı duyulmaz.

 • İşlem ne kadar sürer ?

Çekim  30-45 dk sürmektedir.

 • Çekim için dikkat edilmesi gereken bir durum var mıdır ?

Vücudunuzda bulunan metaller mıknatıs gibi çekilebilir. Bu yüzden kalp pili , kemiklerde bulunan protezlerde MRI uygunluğu açısından hekiminiz ile görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca   kıyafetinizde  demir takı olmaması önemlidir.  Damardan verilen kontrast maddeye karşı bilinen bir alerjiniz olmaması gerekmektedir. Son olarak kapalı bir alanda çekim yapılacağından kapalı alan korkusu yaşayabilirsiniz.

Neden?
Doç. Dr. Volkan Tümay

Genel Cerrahi Uzmanı
Hakkımda

Doğum Yeri / Yıl : İstanbul / 1972
Ortaokul/Lise: İstanbul Erkek Lisesi (IEL) 1984-1992

Üniversite : İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi / 1992-1998

Uzmanlık : Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD /1999-2004
Doçent Olduğu Yıl : 2021
Görev Yaptığı Hastane : Doruk Özel Bursa Hastanesi
Branşı : Genel Cerrahi

Önce zarar verme (“minimum non nocere) ilkesini benimsemiş,  branşımın gerektirdiği birçok farklı ameliyatı iyi düzeyde yapmaya çalışan bir genel cerrahım.  Asistanlık döneminde meme hastalıklarına karşı başlayan ilgim kariyerim  süresinde artarak devam etti. İyi huylu meme hastalıkları ve meme kanseri ile  ilgili tecrübelerim artarken çok sayıda hastanın hayatına dokunma fırsatım oldu. Memenin her yaşta analığı, kadınlığı temsil ettiğini ve ne kadar önemli olduğunu gözlemleme şansım oldu. Hastalara olan yaklaşımlarımda tıbbi gerçekler kadar bu gerçeği de dahil ettim. Cleveland Clinic’te  meme cerrahisinde 1 ay süreyle  gözlemci olarak bulundum, farklı uygulamaları inceledim.  Sürekli değişen ve gelişen tıbbi uygulamalarla ilgili bilgilerimi güncellerken uygun hastalara plastik cerrahi teknikleri uygulayabilmek için 2016 yılında seviye III rekonstruktif meme kanseri cerrahisi (onkoplastik cerrahi) sertifikasyon programını tamamladım. 2016 yılından itibaren hastaları kozmetik olarak daha memnun edebilecek cerrahi teknikleri uygulamaya başladım. 2021 yılında doçent unvanı aldım. Mesleğimdeki önceliğim kadınların ve risk grubundaki erkeklerin korkutulmadan doğru bilgilerle hastalıklardan korunmalarını sağlamak ve zamanında, erken teşhis edebilmektir. Hastalık tanısı konduğunda ise güncel tedavi yöntemleri ile kişiye özel çözümler üretirken bu hastalıkla mücadelede yalnız olmadıklarını hissettirebilmektir.

DOÇ. DR.Volkan TÜMAY İle Hemen İletişime Geçiniz!

Siz Değerli Hastalarımız İçin 7/24 Hizmetinizdeyiz.
İsterseniz Yandaki Formu Doldurup Doktorunuza İletebilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi İçin İletişim Sekmesine Bakınız.

  Online Randevu

  Doç. Dr. Volkan TÜMAY İle İletişime Geçiniz.

  Doç. Dr. Volkan Tümay
  https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanLogoBeyaz-320x180.png

  Copyright 2024. All Rights Reserved. Tüm Hakları Saklıdır.

  İletişime Geçiniz 👋🏻
  1
  Bilgi Almak İçin Tıklayınız! 👋🏻
  Merhaba Ben Doç. Dr. Volkan TÜMAY Tüm Sorularınız ve Cevaplar İçin Buradayım. Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim. 👋🏻