https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanTumayPos.png

Doç. Dr. Volkan TÜMAY
Meme Kanseri

Kadınlarda en sık görülen kanser türü olup düzenli muayene ve 40 yaş sonrası tarama programları sayesinde erken dönemde tespit edilebilmektedir. En sık memenin süt dokusu ve süt kanallarından gelişirse de daha nadir görülen farklı türleri de vardır. Farklı türlerin yanında her bir türün farklı alt grupları olduğu ve tedavilerinin de farklı olması gerektiği anlaşılmış ve bu sayede kişiye özel tedavi denilen konsept oluşmuştur. Bu konsept farklı disiplinlerin beraber uyum içinde çalışmasını gerektirmiştir.

DOÇ. DR. Volkan TÜMAYSIK SORULANLAR
ve Cevaplar

Meme kanseri ile kimler ilgilenir ?

Tanı ve takip kısımlarında radyolojik incelemeleri yapan radyoloji uzmanları, tanıyı koyan ve cerrahisini yapan meme cerrahları, kemoterapiyi veren medikal onkologlar, ışın tedavisini veren radyasyon onkologları, hastalığın yayılımı ve tedaviye yanıtı değerlendiren nükleer tıp uzmanları her hasta özelinde beraber hareket etmekte ve hastaya özgün tedavi planlaması yapmaktadır.

Her kanserin tedavisi neden farklı ?

Meme kanseri en sık memenin süt dokusu ve süt kanallarından gelişirse de daha nadir görülen farklı türleri de vardır. Farklı türlerin yanında her bir türün farklı alt grupları olduğu ve tedavilerinin de farklı olması gerektiği anlaşılmış ve bu sayede kişiye özel tedavi denilen konsept oluşmuştur. Bu yüzden her hastanın tedavisi farklı olup kiminde önce ameliyat yapılırken başka birinde önce ilaç tedavisi verilmekte, bazen memenin bir kısmı bazen hepsinin alınması gerekmekte ve bütün bu farklılıklar hastaların kafasını karıştırabilmektedir.

Meme kanseri yok edilebilir mi ?

Bilim hiç durmadan gelişmekte, yeni ihtiyaçlar yeni tedavilerin oluşmasını teşvik etmekte ve sonuçta hastalıkların daha iyi kozmetik ile bu hastalıktan tamamen kurtulabilmesi mümkün olabilmektedir.

Meme kanseri ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Neden?
Doç. Dr. Volkan Tümay

Genel Cerrahi Uzmanı
Hakkımda

Doğum Yeri / Yıl : İstanbul / 1972
Ortaokul/Lise: İstanbul Erkek Lisesi (IEL) 1984-1992

Üniversite : İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi / 1992-1998

Uzmanlık : Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD /1999-2004
Doçent Olduğu Yıl : 2021
Görev Yaptığı Hastane : Doruk Özel Bursa Hastanesi
Branşı : Genel Cerrahi

Önce zarar verme (“minimum non nocere) ilkesini benimsemiş,  branşımın gerektirdiği birçok farklı ameliyatı iyi düzeyde yapmaya çalışan bir genel cerrahım.  Asistanlık döneminde meme hastalıklarına karşı başlayan ilgim kariyerim  süresinde artarak devam etti. İyi huylu meme hastalıkları ve meme kanseri ile  ilgili tecrübelerim artarken çok sayıda hastanın hayatına dokunma fırsatım oldu. Memenin her yaşta analığı, kadınlığı temsil ettiğini ve ne kadar önemli olduğunu gözlemleme şansım oldu. Hastalara olan yaklaşımlarımda tıbbi gerçekler kadar bu gerçeği de dahil ettim. Cleveland Clinic’te  meme cerrahisinde 1 ay süreyle  gözlemci olarak bulundum, farklı uygulamaları inceledim.  Sürekli değişen ve gelişen tıbbi uygulamalarla ilgili bilgilerimi güncellerken uygun hastalara plastik cerrahi teknikleri uygulayabilmek için 2016 yılında seviye III rekonstruktif meme kanseri cerrahisi (onkoplastik cerrahi) sertifikasyon programını tamamladım. 2016 yılından itibaren hastaları kozmetik olarak daha memnun edebilecek cerrahi teknikleri uygulamaya başladım. 2021 yılında doçent unvanı aldım. Mesleğimdeki önceliğim kadınların ve risk grubundaki erkeklerin korkutulmadan doğru bilgilerle hastalıklardan korunmalarını sağlamak ve zamanında, erken teşhis edebilmektir. Hastalık tanısı konduğunda ise güncel tedavi yöntemleri ile kişiye özel çözümler üretirken bu hastalıkla mücadelede yalnız olmadıklarını hissettirebilmektir.

DOÇ. DR.Volkan TÜMAY İle Hemen İletişime Geçiniz!

Siz Değerli Hastalarımız İçin 7/24 Hizmetinizdeyiz.
İsterseniz Yandaki Formu Doldurup Doktorunuza İletebilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi İçin İletişim Sekmesine Bakınız.

  Online Randevu

  Doç. Dr. Volkan TÜMAY İle İletişime Geçiniz.

  Doç. Dr. Volkan Tümay
  https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanLogoBeyaz-320x180.png

  Copyright 2024. All Rights Reserved. Tüm Hakları Saklıdır.

  İletişime Geçiniz 👋🏻
  1
  Bilgi Almak İçin Tıklayınız! 👋🏻
  Merhaba Ben Doç. Dr. Volkan TÜMAY Tüm Sorularınız ve Cevaplar İçin Buradayım. Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim. 👋🏻