https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanTumayPos.png

Doç. Dr. Volkan TÜMAY
Girişimsel Radyoloji

Girişimsel radyoloji,  görüntüleme yöntemleri yardımıyla tanı ve tedavi amaçlı müdahalelerin gerçekleştirildiği bir alandır. Bu girişimleri yapmak üzerine uzmanlaşmış radyoloji hekimleri girişimsel radyolog olarak  adlandırılır . Meme hastalıklarında girişimsel radyologlar aktif olarak yer almaktadır.

DOÇ. DR. Volkan TÜMAYSIK SORULANLAR
ve Cevaplar

Meme hastalıklarında girişimsel radyologların rolü nedir ?

Memedeki bir kitleden körleme yöntemle değil ultrason eşliğinde tam şüpheli yerin içinden parça alınması girişimsel radyologlar tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca ele gelmeyen kitlelerin çıkarılması için ultrason veya mamografi eşliğinde tel koyarak hedef bölgenin cerrahlar tarafından çıkarılmasını sağlarlar. Kemoterapi esnasında küçülmesi muhtemel kanserlerin içine marker denilen bir işaret konulabilir. Tedavi sonunda kitle kaybolup muayene  veya radyolojik yöntemlerle saptanamaz  hale gelirse tedavinin devamı için dokuda hala kanser hücreleri olup olmadığını kesinleştirmek gerekir.  Bu durumlarda önceden işaret (marker) konmuş alana girişimsel radyologlar tarafından kılavuz tel konur ve cerrahlar bu teli takip ederek eskiden kanserli  olan alanı çıkarıp patolojik incelemeye gönderebilir. Bu teknikle kanser hücresi varlığı net olarak tespit edilebilir.  Aynı işlem hastalık saptanan  koltuk altı lenf bezine de uygulanabilir, böylece kemoterapi ile lenf bezindeki hastalığın kesin durumu anlaşılabilir.

Neden?
Doç. Dr. Volkan Tümay

Genel Cerrahi Uzmanı
Hakkımda

Doğum Yeri / Yıl : İstanbul / 1972
Ortaokul/Lise: İstanbul Erkek Lisesi (IEL) 1984-1992

Üniversite : İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi / 1992-1998

Uzmanlık : Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD /1999-2004
Doçent Olduğu Yıl : 2021
Görev Yaptığı Hastane : Doruk Özel Bursa Hastanesi
Branşı : Genel Cerrahi

Önce zarar verme (“minimum non nocere) ilkesini benimsemiş,  branşımın gerektirdiği birçok farklı ameliyatı iyi düzeyde yapmaya çalışan bir genel cerrahım.  Asistanlık döneminde meme hastalıklarına karşı başlayan ilgim kariyerim  süresinde artarak devam etti. İyi huylu meme hastalıkları ve meme kanseri ile  ilgili tecrübelerim artarken çok sayıda hastanın hayatına dokunma fırsatım oldu. Memenin her yaşta analığı, kadınlığı temsil ettiğini ve ne kadar önemli olduğunu gözlemleme şansım oldu. Hastalara olan yaklaşımlarımda tıbbi gerçekler kadar bu gerçeği de dahil ettim. Cleveland Clinic’te  meme cerrahisinde 1 ay süreyle  gözlemci olarak bulundum, farklı uygulamaları inceledim.  Sürekli değişen ve gelişen tıbbi uygulamalarla ilgili bilgilerimi güncellerken uygun hastalara plastik cerrahi teknikleri uygulayabilmek için 2016 yılında seviye III rekonstruktif meme kanseri cerrahisi (onkoplastik cerrahi) sertifikasyon programını tamamladım. 2016 yılından itibaren hastaları kozmetik olarak daha memnun edebilecek cerrahi teknikleri uygulamaya başladım. 2021 yılında doçent unvanı aldım. Mesleğimdeki önceliğim kadınların ve risk grubundaki erkeklerin korkutulmadan doğru bilgilerle hastalıklardan korunmalarını sağlamak ve zamanında, erken teşhis edebilmektir. Hastalık tanısı konduğunda ise güncel tedavi yöntemleri ile kişiye özel çözümler üretirken bu hastalıkla mücadelede yalnız olmadıklarını hissettirebilmektir.

DOÇ. DR.Volkan TÜMAY İle Hemen İletişime Geçiniz!

Siz Değerli Hastalarımız İçin 7/24 Hizmetinizdeyiz.
İsterseniz Yandaki Formu Doldurup Doktorunuza İletebilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi İçin İletişim Sekmesine Bakınız.

  Online Randevu

  Doç. Dr. Volkan TÜMAY İle İletişime Geçiniz.

  Doç. Dr. Volkan Tümay
  https://www.bursamemecerrahisi.com/wp-content/uploads/2024/02/VolkanLogoBeyaz-320x180.png

  Copyright 2024. All Rights Reserved. Tüm Hakları Saklıdır.

  İletişime Geçiniz 👋🏻
  1
  Bilgi Almak İçin Tıklayınız! 👋🏻
  Merhaba Ben Doç. Dr. Volkan TÜMAY Tüm Sorularınız ve Cevaplar İçin Buradayım. Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim. 👋🏻